arama

Yeni Acer Swift 7 Laptop Modeli Duyuruldu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet POLAT Mehmet POLAT

Swift 7, bir evvelki modele nazaran çok daha küçük olan bir kasaya kendi teknolojilerini sığdırmayı başarıyor. Dört kenarında da sadece 2,57 mm inceliğinde çerçeve kullanılan tasarım, dizüstü bilgisayarın genişlik ve derinliğini 317,9 mm G x 191,5 mm D (12,51 inç G x 7,35 inç D) ölçülerine getirerek neredeyse tamamı ekran olan bir deneyim sunuyor. Eser 1 cm’nin altında kalınlığa (9,95 mm) ve 1 kg’ın altında (890 gram) tartıya sahip.

Rahat taşınabilmesi için tasarlanan kasa, magnezyum lityum ve magnezyum alüminyum alaşımlarından üretildi. Üretimde kullanılan materyaller, tıpkı kalınlıktaki standart alüminyum alaşımlardan iki ila dört kat daha güçlü olmalarının yanı sıra yüzde 20 ila 35 daha hafifler. Bu da dizüstü bilgisayarın 1 kg’ın altında olmasını sağlıyor.

IPS teknolojisine sahip, 14 inç, Full HD 1920×1080, dokunmatik özelliğine sahip. Ekran başkaca Corning Gorilla Glass 6 katmanı sayesinde ekstra dayanıklılık kazanıyor.

Uzun Pil Ömrü ile Gün Uzunluğu Süren Performans

Fansız bir dizayna sahip olan Swift 7; sunumlar, tablolar ve velev ağır süreç gücü gerektiren tasarım araçları için 8. Nesil Intel Core i5-8200Y işlemciye sahip. 256 GB kapasiteli, süratli PCIe depolama sayesinde, kaydedilen büyük boyutlu evraklara süratle erişilebiliyor. 8 GB LPDDR3 RAM ile de kullanıcılar tıpkı anda birden çokça süreci akıcı bir formda yapabiliyor. 12 saatlik pil ömrü de Swift 7’yi akşama kadar rahatça kullanma imkanı sunuyor.

Kullanıcılar, 40 Gbps’e kadar yüksek bant genişliği suratının yanı sıra güç aktarımı ve ekran kontağı imkanı da veren Thunderbolt 3 destekli iki adet USB Type-C girişi ve USB 3.1 Gen 2 girişi ile birçok süreci gerçekleştirebilecek. DisplayPort 1.2, 10 Gbps’e kadar süratli olgu aktarımı sağlıyor, yüksek çözünürlüklü harici ekranları destekliyor ve cihazları süratli bir biçimde şarj edebiliyor. Acer Swift 7, 2×2 MU-MIMO teknolojisine sahip ve WiFi 5 özellikli Gigabit suratı sunabilen Intel Wireless-AC ile süratli internet ilişkisi sunuyor. Başkaca Bluetooth 5.0 üzerinden cihazlara bağlanmak, kombo kulaklık ve hoparlör jakından da net sesler almak mümkün.

1,1 mm vuruş arasına sahip tuşlar süratli tasarruf imkanı veriyor. Ayrıyeten, klavyenin art aydınlatması loş ışıklı ortamlarda yazı yazmayı kolaylaştırıyor. Corning Gorilla Glass touchpad ise hassas ve süratli tasarruf sunuyor. Cam touchpad’de tıklama düğmesi, çoklu dokunma hareketleri desteği ve süratli reaksiyon veren fizikî tıklama özelliği bulunuyor.

Ay Taşı Beyaz renkli, dokunmatik ekranlı Acer Swift 7 (SF714-52T), 10.999 TL’den satışa sunuldu.