arama

Android cihazlar için Razer Junglecat kontrolcü duyuruldu!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet POLAT Mehmet POLAT

Razer, detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz yeni kablosuz kulaklık modeli yanında Android cihazlar için Junglecat kontrolcüsünü de tanıttı.
Razer, mobil taraftaki çözümlerini artırıyor. Bu sefer ise karşımızda Razer Phone 2, Samsung Galaxy Note 9, Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10 Plus modelleriyle uyumlu bir kontrolcü yer alıyor. Junglecat adı verilen ve aslında 2014 yılında ilk gösterimi yapılan ürün, telefonları adeta bir mobil oyun konsolu haline getiriyor. Sağ ve sol tarafında iki adet analog ve diğer standart tuşlar yer alan model, kablosuz bağlantı kurduğu için telefonun dışında da kullanabiliyor. Yani telefonu bir stand üstüne koyarak da oyun oynamaya devam edebiliyorsunuz. Gecikmesiz ve kararlı bir bağlantı kurduğu aktarılan ve burada Bluetooth Low Energy kullanan kontrolcü Junglecat, USB-C portundan telefonlardan ayrı olarak şarj edilebiliyor. Tek şarjla tam 100 saatten fazla pil ömrü sunan kontrolcünün, her tuşu oyuna göre istenildiği gibi özelleştirilebiliyor deniyor. Üst kısmında tetik butonları da bulunan Junglecat, oldukça sade bir yapıda ve üç parçadan oluşuyor.

Razer Junglecat kontrolcü Nintendo Switch benzeri bir deneyim sunuyor
Modelin tek olumsuz yanı ise 100 dolar bir kontrolcü için yüksek fiyatı. Yurt dışında satışa çıktığı açıklanan modelin, Türkiye’ye geleceği pek düşünülmüyor. Ancak yine de firmanın birçok modeli burada aktif olarak satılıyor. Bu açıdan Junglecat‘in de ileride gelebileceği düşünülüyor.